Contact us!

sales, production, technician...

Bild på Blad

Henrik Blad

CEO | Specialkabel



henrik.blad@amokabel.com
Bild på Ewing

Jonas Ewing

CEO | Installationskabel



+46 481 750 865 jonas.ewing@amokabel.com
Bild på Blad

Elin Blad

CFO | amokabel AB



+46 481 508 78 elin.blad@amokabel.com
Bild på Blad

Jan Blad

President | amokabel AB



+46 481 508 82 jan.blad@amokabel.com
Bild på Eriksson

Henrik Eriksson

Sales Manager | Specialkabel



+46 481 508 71 henrik.eriksson@amokabel.com
Bild på Lundström

Kent Lundström

Senior Vice President | Specialkabel



+46 481 750 856 kent.lundstrom@amokabel.com
Bild på Erlandsson

Erland Erlandsson

Board member | amokabel AB



+46 481 508 83 erland.erlandsson@amokabel.com
Bild på Eriksson

Emma Eriksson

Sales | Specialkabel



+46 481 508 73 emma.eriksson@amokabel.com
Bild på Myhrberg

Mathias Myhrberg

Sales | Specialkabel



+46 481 750 841 mathias.myhrberg@amokabel.com
Bild på Jidne

Hedvig Jidne

Sales | Specialkabel



+46 481 750 848 hedvig.jidne@amokabel.com
Bild på Sandberg

Urban Sandberg

Technical Manager | Specialkabel



+46 481 508 75 urban.sandberg@amokabel.com
Bild på Fredriksson

Nicklas Fredriksson

Production planner | Specialkabel



+46 481 508 84 nicklas.fredriksson@amokabel.com
Bild på Johansson

Markus Johansson

Technician | Specialkabel



+46 481 750 857 markus.johansson@amokabel.com
Bild på Kjellander

Johan Kjellander

Production Manager | Specialkabel



+46 481 508 92 johan.kjellander@amokabel.com
Bild på J Johansson

Marcus J Johansson

Technician | Specialkabel



+46 481 750 882 marcus.j.johansson@amokabel.com
Bild på Bjerlin

Mikael Bjerlin

Production Technician | Specialkabel



+46 481 750 852 mikael.bjerlin@amokabel.com
Bild på Sundh

Matthias Sundh

Finance | Specialkabel



+46 481 750 866 matthias.sundh@amokabel.com
Bild på Ström

Stellan Ström

Sales | Specialkabel



+46 481 750 843 stellan.strom@amokabel.com
Bild på Simon

Olaf Simon

Quality | Specialkabel



+46 481 750 869 olaf.simon@amokabel.com
Bild på Boman

Michael Boman

Technician | Specialkabel



+46 481 750 824 michael.boman@amokabel.com
Bild på Nilsson

Anette Nilsson

Logistics | Specialkabel



+46 481 508 74 anette.nilsson@amokabel.com
Bild på Sandberg

Susanne Sandberg

Economy | amokabel AB



+46 481 750 815 susanne.sandberg@amokabel.com
Bild på Olsson

Wilma Olsson

Sales | Specialkabel



+46 481 750 849 wilma.olsson@amokabel.com
Bild på Karlsson

Erika Karlsson

Sales | Specialkabel



+46 481 750 826 erika.karlsson@amokabel.com
Bild på Adolfsson

John Adolfsson

Quality | Specialkabel



+46 481 750 828 john.adolfsson@amokabel.com
Bild på Iversen

Hermod Iversen

Daglig Leder | amokabel Norway AS



+47 917 95 910 hermod.iversen@amokabel.com
Bild på Røsvik

Eldar Røsvik

Økonomi | amokabel Norway AS



+47 414 72 833 eldar.rosvik@amokabel.com
Bild på Måseidvåg

Pål-André Måseidvåg

Lager | amokabel Norway AS



+47 954 30 014 pam@amokabel.com
Bild på Sandberg

Stina Sandberg

Sales | Specialkabel



+46 481 750 849 stina.sandberg@amokabel.com
Bild på Bjerkvik Strand

Ulrik Bjerkvik Strand

| amokabel Norway AS



+47 92 48 74 24 ulrik.strand@amokabel.com
Bild på Iversen

May-Bente Iversen

Økonomi | amokabel Norway AS



+47 911 60 699 may.bente@amokabel.com
Bild på Johansson

Dan Johansson

Sales | Specialkabel



+46 481 750 867 dan.johansson@amokabel.com
Bild på Eriksson

Peter Eriksson

CEO | Elnät



+46 481 750 875 peter.eriksson@amokabel.com
Bild på Jidne

Filip Jidne

Sales Director | Elnät



+46 481 508 91 filip.jidne@amokabel.com
Bild på Warme

Fredrik Warme

Technical Director | Elnät



+46 481 750 810 fredrik.warme@amokabel.com
Bild på Myhrberg

Christofer Myhrberg

Production Manager | Elnät



+46 481 750 805 christofer.myhrberg@amokabel.com
Bild på Cronholm

Stefan Cronholm

Quality and Environment System | Elnät



+46 481 750 860 stefan.cronholm@amokabel.com
Bild på Jonasson Helgee

Åsa Jonasson Helgee

Finance/Sales | Elnät



+46 481 750854 asa.jonasson@amokabel.com
Bild på Wretman

Anton Wretman

Sales | Elnät



+46 481 750 874 anton.wretman@amokabel.com
Bild på Müller

Jonas Müller

Logistics | Elnät



+46 481 508 94 jonas.muller@amokabel.com
Bild på Karlsson

Fredrik Karlsson

Sales | Elnät



+46 481 750 864 fredrik.karlsson@amokabel.com
Bild på Erdal

Trygve Erdal

Salgsingeniør | amokabel Norway AS



+47 977 19 129 trygve.erdal@amokabel.com
Bild på Birkelund

Ove Svein Birkelund

Kabelteknisk Ingeniør | amokabel Norway AS



+47 911 84 758 ove.birkelund@amokabel.com
Bild på Björsne

Tommy Björsne

Product Manager | amo drageri AB



+46 481 508 77 tommy.bjorsne@amokabel.com
Bild på Støylen

Olav Støylen

Sales | amokabel Norway AS



+47 950 16 221 olav.stoylen@amokabel.com
Bild på Rutland

Stephen Rutland

Managing Director | Amokabel Australia Pty Ltd.



+61 448 009 673 stephen.rutland@amokabel.com
Bild på Wiltshire

Stewart Wiltshire

Managing Director | amokabel UK



+44 7840 381 956 stewart.wiltshire@amokabel.co.uk
Bild på Gill

Therese Gill

Sales Manager / Economy | Installationskabel



+46 481 750 820 therese.gill@amokabel.com
Bild på Bror

Mattias Bror

Production Manager | Installationskabel



+46 481 750 838 mattias.bror@amokabel.com
Bild på Högsell

Josefina Högsell

Sales | Installationskabel



+46 481 750 845 josefina.hogsell@amokabel.com
Bild på Andersén

Richard Andersén

Production Technician | Installationskabel



+46 481 750 809 richard.andersen@amokabel.com
Bild på Samuelsson

Carina Samuelsson

Logistics | Installationskabel



+46 481 508 97 carina.samuelsson@amokabel.com
Bild på Nilsson

Ola Nilsson

Production Planning Manufacturing | Installationskabel



+46 481 750 807 ola.nilsson@amokabel.com
Bild på Davies

Graham Davies

Sales Director | amokabel UK



+44(0)7507 723029 graham.davies@amokabel.co.uk
Bild på Antonisson

Siri Antonisson

Sales | Installationskabel



+46 481 750 876 siri.antonisson@amokabel.com
Bild på Håkansson

Ola Håkansson

Production/Machine | Installationskabel



+46 481 750 812 ola.hakansson@amokabel.com
Bild på Hossman

Martin Hossman

Sales | Installationskabel



+46 481 750 877 martin.hossman@amokabel.com
Bild på Hancock

Philip Hancock

Sales Manager | Elnät



+46 481 750 881 philip.hancock@amokabel.com
Bild på Mucha

Sylwester Mucha

Production Supervisor | amokabel UK



+44 01623 645007 Ext 204 mailto:sylwester.mucha@amokabel.co.uk
Bild på Reynolds

Adrian Reynolds

Logistics | amokabel UK



+44 01623 645007 Ext 206 mailto:adrian.reynolds@amokabel.co.uk
Bild på Thompson

Kerry Thompson

Inhouse Sales | amokabel UK



+44 01623 645007 mailto:kerry.thompson@amokabel.co.uk
Bild på Hunter

Carly Hunter

Business Development Manager | amokabel UK



+44 01623 645007 Ext 204 carly.hunter@amokabel.co.uk
Bild på Magnusson

Pierre Magnusson

Technician | Elnät



+46 481 750813 pierre.magnusson@amokabel.com
Bild på Källström

Björn Källström

IT | amokabel AB



+46 481 750 832 bjorn.kallstrom@amokabel.com
Bild på Adolfsson

Jonas Adolfsson

Marketing/Communication | amokabel AB



+46 481 750 831 jonas.adolfsson@amokabel.com
Bild på

amokabel

| Amokabel



************** test@test.com
No person matches your search

amokabel UK Ltd.

Units A1-A3• Ratcher Court • Ratcher Way • Crown Farm Industrial Park
Mansfield • NG19 0FS • Nottinghamshire • United Kingdom

Switchboard: 01623 645 007